صفحه اصلی / صفحه اصلی / سخن سردبیر

سخن سردبیر

در سال‌های اخیراز یک طرف اهمیت تاریخ به عنوان هویت گذشته اقوام و ملل بر همگان آشکارتر شده و تألیفات تاریخی طیف وسیع‌تری از خوانندگان را به خود جلب کرده‌اند و از طرف دیگر با ایجاد رشته تاریخ در بسیاری از دانشگاه‌ها و مراکز علمی تعداد قابل‌توجهی پژوهش‌گر تاریخ وارد جامعه علمی کشور شده‌اند، بنابراین ایجاد فضایی برای انتشار پژوهش‌های تاریخی کاملاً ضروری به نظر می‌رسد. در این راستا مجله روایت تاریخ با پی گیری و تلاش جمعی از فارغ‌التحصیلان و پژوهش گران رشته تاریخ راه‌اندازی شده است تا با جلب پژوهش تاریخی بخشی از زوایایی ناشناخته تاریخ را روشن کرده و فرصت‌های بیشتری در اختیار پژوهش گران تاریخ قرار دهد.

گستردگی حوزه فعالیت مجله روایت تاریخ که تمام شاخه‌های رشته تاریخی اعم از ایران باستان، ایران بعد از اسلام، تاریخ اسلام و تاریخ جهان در تمام ابعاد سیاسی، اجتماعی اقتصادی و هنری را در برمی‌گیرد از امتیازات این نشریه به شمار می‌آید، زیرا به طیف گسترده‌تری از پژوهش گران فرصت می‌دهد آثار و یافته‌های علمی خود را منتشر ‌کنند مخصوصاً در حوزه‌هایی که مجلات تخصصی وجود ندارد.

مسئولین و دست‌اندرکاران نشریه، از همه پژوهشگران دعوت می‌کنند پژوهش‌های خود را برای نشریه ارسال نمایند تا بر غنای علمی آن افزوده شود. از اساتید و صاحب‌نظران رشته تاریخ نیز انتظار داریم مقالات مجله ما را با نگاه علمی و انتقادی مطالعه فرمایند و با نظرات ارزنده خویش ما را در ارتقاء سطح علمی مجله یاری دهند.

این مطالب را نیز ببینید!

فراخوان مقاله ( تاریخ روایی)

فراخوان مقاله